Veteriner Evi Size En Yakın Veteriner
Orhan Günsal  Paylaş        Orhan Günsal
RPA İŞ SÜREÇLERİ ROBOTİK OTOMASYONU SİZ BU ÇILGIN TEKNOLOJİK GELİŞMELERE NE KADAR HAZIRSINIZ?

RPA İŞ SÜREÇLERİ ROBOTİK OTOMASYONU SİZ BU ÇILGIN TEKNOLOJİK GELİŞMELERE NE KADAR HAZIRSINIZ?

Kimi muhasebe, bilgi teknolojileri (BT) görevleri, insan kaynakları süreçleri gibi zaman ve emek alan görevleri otomatikleştirmeye yardımcı olarak işlerin düzenli ilerlemesini sağlayan robotik süreç otomasyonu (RPA) her ölçekteki işletmeler arasında giderek daha yaygın hale geliyor. Teknoloji, her manuel işlemde görülebilecek insan hatalarını azaltmaya yardımcı olmak anlamında çok güçlü. Robotik süreç otomasyonu; yapay zeka, makine öğrenimi, büyük veri, konuşma tanıma teknolojileri ve derin sinir ağlarındaki yeni gelişmeler sayesinde hem arka hem de ön bürodaki kural tabanlı süreçleri (rule-based processes) otomatikleştirebiliyor.
 

Günümüzde robot teknolojisinin kullanımı, endüstri ve iş ortamında değişimlere neden olmuştur. Kurumsal Kaynak Planlamasının (ERP), ortaya çıkardığı Robot Süreç Otomasyonu (RPA), bilgisayarların yardımıyla insan faaliyetlerini taklit edebilen bir yazılımdır.RPA teknolojisindeki robotlar üç ana kategoriye ayrılır. Probotlar, basit ve yinelemeli kuralları izleyerek veri işlemedir. Knowbot'lar, kullanıcıya özel bilgilerin toplanması ve depolanması için internet erişimini sağlamaktadır. Chatbotlar ihtiyaçlara eş zamanlı olarak yanıt verebilen sanal aracılardır.

RPA bir robot yazılımı olup robotlar veya botlar aracılığıyla Bilgi sisteminizde yer alan işgücünüsanallaştırarakotomatikleştirmeyi organize eden, oluşturduğu otomatik/robotik işgücüyle hataların ortadan kaldırılmasını sağlayan bir otomasyon teknolojisidir.

1-HATA VE RİSK PAYINI SIFIRA İNDİRİR,

2-7/24 ÇALIŞABİLİR VE BU SAYEDE İŞLERİN AKSAMASINI ENGELLER,

3-İNSAN KAYNAĞINIZI DAHA VERİMLİ KULLANMANIZI SAĞLAR,

4-HERHANGİ BİR SİSTEM YADA BT ALTYAPISI DEĞİŞİKLİĞİ GEREKTİRMEZ,

5-OPERASYONEL İŞ YÜKÜNÜZÜN AZALMASINI SAĞLAR,

6-MANUEL VE TEKRARLANAN SÜREÇLERDE CİDDİ BİR MALİYET AVANTAJI YARATIR.

"RPA İŞ SÜREÇLERİ OTOMASYONU" WINDOWS , MAC , LINUX-RASPBERRY Pİ GİBİ SİSTEMLERDE AKTİF EDİLEBİLİR.

Bu teknoloji; masrafların azaltılmasına yardımcı olur, işlerdeki hatasızlığı artırır, hizmet kalitesini iyileştirir, uyum (compliance) ve regulatif konuların sağlıklı bir şekilde ilerlemesine yardımcı olur ve müşteri deneyimini geliştirir. Kurallara dayalı süreçler, yaklaşık %70 ile %80 oranı arasında otomatikleştirilebiliyor ve böylece şirketlerin, başka coğrafyalara gitmeden daha düşük maliyetle üretim yapabilmesini sağlıyor.
Saygılarımla,
Orhan GÜNSAL
Endüstri Mühendisi /工業工程師 /Industrial Engineer

Paylaş       
Yorumlarınız bizim için önemli, lütfen yazınız

Medyabim Hazır Site